• Neta Shapira

השנה לומדים אנגלית מהבית

אם יש משהו טוב בתקופה המשוגעת שעוברת על העולם כולו, הוא ההבנה שמחלחלת אצל הורים רבים שצריך להפשיל שרוולים ולקחת אחריות על הלמידה של הילדים בבית.

שנים אנחנו מטפחים את לימודי האנגלית של הילדים: שיעורים פרטיים (זה כל כך 2010), קריאה משותפת (כתבתי על זה כאן, אנחנו עדיין קוראים יחד!) ועוד כמה נסיונות שלא עלו יפה. הקורונה- חודשים בבית ופתיחות ללמידה הוירטואלית הביאה אותנו לפתרון חדש מוצלח מאוד.איך לא שמענו על זה קודם?

italki

היא פלטפורמה מקוונת להוראת שפות באמצעות שיעורים פרטיים. על פי האתר יש להם יותר מחצי מליון לומדים בעולם, ויותר מ10,000 מורים. הם מציעים מורים המלמדים מגוון עצום של שפות, מטורקית ועד סינית.

בממשק פשוט מגדירים את הצרכים והרצונות: אפשר לבחור בין מורה מקצועי למתרגל, בין דובר השפה כשפת אם או לא (ההבדלים משתקפים במחיר). אפשר להגדיר ארץ מוצא כדי לשוחח במבטא הרצוי(איך תעדיפו את המורה שלכם? אמריקאית, אנגליה או אולי דרום אפריקאית), טווח מחירים, ימים בשבוע, שפות נוספות שהמורה מדברת ומטרת השיעורים- עסקית, תרגול שיחה, הכנה למבחנים או הוראה לילדים ובני נוער.

אפשר לראות כמה שיעורים העביר כל מורה וכך להתרשם מהנסיון והפופולריות שלו. לכל מורה וידאו קצר בו הוא מציג את עצמו ומאפשר להבין מול מי עומדים. רוב מוחלט של המורים מציעים שיעור ניסיוןבמחיר מוזל מאוד.


איך בן ה-15 שלנו לומד?


למרות ההיצע העשיר של השפות, התמקדנו כמובן באנגלית.


בחרנו עבורו מורה מקצועי ולא מתרגל ו... בינגו! הגענו לבחור אמריקאי צעיר וחביב שגר באירופה ומתפרנס משיעורים פרטיים. לשמחתנו, החיבור ביניהם מצוין ומאז פעמיים שלוש בשבוע, בשעות שהוגדרו מראש המתבגר שלנו מתיישב בשמחה לשעת שיחה ולמידה באנגלית. המחיר בערך חצי (או שליש, תלוי איפה אתם גרים...) ממחיר שיעור פרטי בארץ והעובדה שהמורה לא מדבר מילה עברית, מבטיחה שיחה שכולה באנגלית, פשוט אין ברירה אחרת.


לא אהבנו? ממשיכים הלאה

יתרון נוסף של הפלטפורמה הדיגיטלית היא שאין אי נעימויות, אם אין כימיה עם המורה, פשוט לא מזמינים עוד שיעורים, אין צורך להתחייב מראש לתקופה ארוכה וגם לא לבטל או להתנצל במקרה שאין חיבור טוב בין המורה לתלמיד. הבת הצעירה שלנו (11) טרם מצאה את המורה המתאים אבל אנחנו לא מתייאשים.


אולי בכלל אתם רוצים להיות מורים?

אפשר להצטרף לפלטפורמה בתור מורים, לא ניסינו...


שלושה ימים בבית הספר? תהנו מהשאר!

השנה הקרובה מציבה בפני כל אחד ואחת מאיתנו אתגר אישי. אין ספק שהמערכת תתקשה מאוד לתפקד והעובדה הזו משאירה לנו ולילדים מרחב בחירה ועשיה גדול. חשוב להשתמש בו בתבונה.

אם אודה על האמת, בעיני שלושה ימים בשבוע בבית הספר זה אידאלי. שלושה ימים קמים בבוקר, מתלבשים ויוצאים מהבית, פוגשים את החברים, לומדים מהמורים בימים האחרים נשאר שפע של זמן כל אחד לעצמו. אם נמצא את הדרכים הנוחות והמעניינות ללמוד בעצמנו בימים הנותרים, נעשה כולנו צעד גדול קדימה.


מוזמנים לנסות, ספרו איך הולך, בהצלחה!

169 צפיות0 תגובות

© הוקם ב2017 נכתב על ידי נטע שפירא, ישראל

  • LinkedIn Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now